Biedroneczki i Misie na wycieczce
2026-06-02
Pokaż wszystkie

Nagrody w konkursie TPD „Dbam o Piękno Mego Domu – Ziemi”

W konkursie wojewódzkim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pod hasłem „Dbam o Piękno Mego Domu – Ziemi” pt. „Tajemnice głębi Mórz i Oceanów”
w kategorii literackiej nagrodzono Hannę Zbróg z klasy 3a. Hania napisała list do Złotej Rybki, który został umieszczony w butelce.
Natomiast w kategorii plastycznej pt. „Podwodne Królestwo Raf, Roślin i Zwierząt w Morzach i Oceanach” nagrodzono Kajlę Majos z klasy 1a i Marcelinę Niemiro z klasy 1b. Dziewczynki prace tworzyły w świetlicy pod okiem pani Beaty Urbaniak.
Poniżej na zdjęciu Hania Odbierająca nagrody w Muzeum Ziemi Lubuskiej. oraz nagrodzone prace plastyczne Kajli i Marceliny oraz Marcelina z nagrodą.
W konkursie TPD wzięło udział 160 uczestników z kilkunastu szkół z południowej części województwa lubuskiego.
Przyznano aż 61 równorzędnych nagród uczestnikom. W Muzeum Ziemi Lubuskiej nagrody odbierały dzieci nie tylko z Zielonej Góry,
ale również z Nowej Soli, Gubina, Bojadeł, Wilkanowa i innych miast i miejscowości.