Warsztaty sportowo-językowe w Przylepie

W dniach 1.06.2019r. - 8.06.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Parkschule w Zittau ponownie spotkali się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie. Tym razem wspólnie uczestniczyli w warsztatach sportowo-językowych. Ruch na świeżym powietrzu, nauka jazdy konnej, wspólna zabawa, wycieczki, zajęcia językowe i plastyczne sprzyjały przełamywaniu barier oraz nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów. Wycieczka do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie umożliwiła uczestnikom poznanie różnych dyscyplin sportowych i miała na celu zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wdrażania do zdrowego stylu życia opartego na sporcie i rekreacji. Młodzież miała też możliwość obserwowania i kibicowania młodym sportowcom uczestniczącym w zmaganiach w trakcie Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych U19 i U17 w pięcioboju nowoczesnym..

  • Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.
Czytaj dalej

Projekt Klasowe spotkania w Zittau

W dniach 19-21 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze na zaproszenie Park-Mittelschule w Zittau wzięli udział w projekcie „Klassentreffen”.
Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program.
Już we wtorek uczniowie zwiedzali miasto szlakiem legend Zittau. Dzieci z Park-Mittelschule opowiedziały legendy Zittau: „Gorzelniany Mnich”, „Podanie o obrączkach”, „Królewski Las”, „Szalony szlachcic”, „Babka z drewnem”, „Cudowne rozmnożenie chleba”. Zwiedzanie miasta szlakiem legend było bardzo ciekawe. W tym dniu odwiedziliśmy też kręgielnię.
Kolejny dzień to podróż zabytkową kolejką wąskotorową do Oybin. Po drodze mijaliśmy malownicze formacje skalne z piaskowca oraz romantyczne wioski górskie. Uzdrowisko Oybin leży w sercu Gór Żytawskich, wśród zielonych wzgórz i pięknych skał. Zwiedziliśmy, wznoszący się nad miejscowością zamek i klasztor z XIVw. Urzekły nas ruiny kościoła, ze strzelistymi gotyckimi oknami, gdzie panuje doskonała akustyka, o czym przekonał nas pan Jens, śpiewając nam. Dziękujemy! Zwiedziliśmy także Kościół Górski na zboczu Wzgórza Zamkowego.
W ostatnim dniu projektu, wspólnie z uczniami Park-Mittelschule odwiedziliśmy ZOO w Zittau. Szkole Park-Mittelschule w Zittau bardzo dziękujemy za gościnę

  • Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.
Czytaj dale